Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długi Covid
#61
Zależy jak na to patrzeć, nigdy nie wiesz na pewno kiedy przyjdzie na Ciebie pora - a tym bardziej jeśli się mylę i źle oceniam ryzyko Covid.

Na pewno brzmi to źle wyjęte z kontekstu, pewnie nawet w kontekście nie jest najbardziej fortunnym sformułowaniem - ale koniec końców punkt jest taki, że wszyscy umrzemy, więc celem życia nie powinno być uniknięcie śmierci - tylko samo życie (A tutaj już każdy Sam musi zdecydować co jest dla niego ważne).
 
 Czytałem trochę Twojej historii, trzymam kciuki, że się z tego wyciągniesz.
Odpowiedz
#62
(12-03-2021, 01:26 PM)subzero napisał(a): A ja bym chętnie poczytał waszą dalszą dyskusję, dlatego rozważam dodanie jakichś linków w zamian za to, że tomakin będzie dyskutował.

Ja również posłuchałbym tej pogawędki, ponieważ Nawaphon ma chyba identyczne poglądy do moich, ale ja nie umiem ich tak łagodnie wyrażać :-)...
Odpowiedz
#63
(11-28-2021, 11:48 PM)tomakin napisał(a): To się nazywa efekt potwierdzenia. Poszła plota, że po szczepieniu się choruje, nagle wyszukujesz w otoczeniu i zaczynasz zwracać uwagę na wszystkie te przypadki, gdy ktoś po szczepionce choruje częściej, ale nie widzisz tych, gdy ktoś choruje rzadziej. Statystycznie połowa zaszczepionych będzie chorować częściej, połowa rzadziej.

Trzeba też uwzględnić efekt wyjścia z lockdownu i poluzowania reżimu sanitarnego, w zeszłym roku nikt nie chorował na grypę i przeziębienie, bo lockdown zabił te choroby. Ludzie nie mają na nie odporności, teraz roznoszą się i powodują infekcje o wiele ciężej.

Tak, szczepić się, z tego chociażby powodu, że nikt obecnie nie wie, na ile poważne i długotrwałe są konsekwencje przejścia covid. Są choroby wirusowe, które zabijają z wieloletnim opóźnieniem, na dodatek wcale nie takie rzadkie - mononukleoza, opryszczka, odra... może się okazać, że za kilka lat ozdrowieńcy zaczną padać jak muchy na serce czy nowotwory.

Dzięki za odpowiedź. A jak się sprawa ma z zaszczepieniem się podczas zachorowania? Nie mając o tym pojęcia, że jest się chorym czy np nie ma się jeszcze objawów, a wirus już się rozwija.
Odpowiedz
#64
Ciężko wyczuć co będzie, gdy weźmie się szczepionkę podczas covid, tak na chłopski rozum to powinno zwiększyć reakcję na szczepionkę, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko powikłań samej choroby.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości