Zdrowiej - forum medycyny naturalnej

Cała reszta - Sól w ustach

redford1974 - 2018-04-09, 08:21
: Temat postu: Sól w ustach
Witam serdecznie . Mój problem polega na tym że odczuwam sól w ustach , rano język jest cały biały od soli jakbym go trzymał w solniczce , dziąsła i policzki są podrażnione tak jakbym jadł solone orzeszki , czuję że coraz gorzej mi się przełyka , dostaję takich ślinotoków że usta mam pełne słonej śliny . Mam stwierdzony refluks , nadżerki i zapalenie żołądka ale nigdy nie miałem takich objawów . To odczuwanie soli i jej fizyczna obecność zaczęła się od badania tomografem komputerowym i podaniu kontrastu , na drugi dzień po badaniu dostałem wysypki , wysokiej temperatury , drgawki i słony posmak . Tarczyca , kreatynina , mocznik , sód i potas , próby wątrobowe - wszystkie wyniki w normie . Może któryś z użytkowników forum spotkał się z problemem soli w ustach albo gdzieś czytał o podobnym , byłbym bardzo wdzięczny za jakieś porady bo naprawdę odechciewa się żyć . Oczywiście wszyscy odwiedzani lekarze robią wielkie oczy jak im mówię o swoim problemie . Pozdrawiam
Kola_mis - 2018-04-10, 23:23
:
Dziwi mnie, że lekarze robią okrągłe oczy...

Jaki masz kolor moczu, nerki miałeś badane?
subzero - 2018-04-11, 00:45
:
Bardzo proszę nie odpowiadać przed tomakinem.
redford1974 - 2018-04-11, 10:26
:
Witam . Dodam że tą dolegliwość mam już 1,5 roku , miałem wykonywany rezonans głowy i kręgów szyjnych , gastroskopię , USG jamy brzusznej . Byłem u gastrologa , neurologa , laryngologa i dentysty - periodontologa , każdy bezradnie rozłożył ręce . Mój lekarz rodzinny na końcu uraczył mnie tekstem że on mi też nie pomoże jeżeli specjaliści nic nie poradzili - tylko usiąść i płakać .
tomakin - 2018-04-13, 18:36
:
Jeśli wszystkie badania krwi są w porządku, to problem leży zapewne albo w komórkach odpowiedzialnych za odczuwanie smaku, albo w podłączonych do nich nerwach które są nadaktywne / zbyt mało aktywne. Nie sądzę, żeby w jakikolwiek sposób dało się to "leczyć" metodami alternatywnymi - to wygląda na fizyczne uszkodzenie.

Kojarzę historie, gdzie ludzie po amputacji mieli "bóle fantomowe" i ciągle czuli, że boli ich albo swędzi odcięta kończyna. Pomagało podrażnienie nerwów impulsem elektromagnetycznym czy czymś takim, 20 lat męczarni, kilka sekund kontaktu z urządzeniem i wszystko mijało jak ręką odjął. Jeśli to coś podobnego, tylko dobry neurolog będzie w stanie określić, co tam jest nie tak z tymi komórkami nerwowymi (o ile to one) i jak można je "zresetować".
renatax1 - 2018-04-16, 15:51
: Temat postu: :)
Może powinno się zmienić dietę, wprowadzić do swojego menu więcej warzyw i owoców. Mniej przetworzonego jedzenia
redford1974 - 2018-04-17, 12:30
:
Witam serdecznie . Byłem dziś u lekarza który stwierdził że te objawy mogą być związane z chorobą ślinianek , podzwoniłem po laboratoriach u mnie w mieście z pytaniem czy wykonują badanie ogólne śliny i niestety nie mają takich badań w ofercie , dlatego mam pytanie czy na przykład podwyższone chlorki we krwi mogły by wykazać nadmiar soli w ślinie ? Pozdrawiam
tomakin - 2018-04-18, 01:29
:
O, na takie coś nie wpadłem - jednak co lekarz to lekarz. Nie sądzę, żeby badania krwi cokolwiek tu wykazały. Może jakiegoś dentystę zapytaj, on może wiedzieć gdzie zrobić badania śliny.

Nie chcę tutaj kombinować, sam widzisz zresztą, że nawet nie wpadłem na oczywiste w sumie rozwiązanie jakim jest choroba ślinianek.

Patrzę właśnie na anglojęzyczne strony, jest całe mnóstwo artykułów. Tu na przykład ktoś opisuje identyczny problem jak Twój (kilka postów po głównym)

https://www.dinet.org/for...taste-in-mouth/

Jak znasz angielski, szukaj w tym kierunku, w końcu znajdziesz post kogoś, kto miał identyczne powikłania i trafił na lekarza, który to trafnie zdiagnozował i wyleczył.
Aga6633 - 2018-04-18, 19:46
:
Też jestem za zmianą diety,