Zdrowiej - forum medycyny naturalnej

Archiwum etc - Leczenie uzależnienia od heroiny / kokainy

tomakin - 2008-02-27, 19:01
: Temat postu: Leczenie uzależnienia od heroiny / kokainy
Leczenie heroinizmu bądź kokainizmu jest naprawdę niezwykle prosty. Główny problem to ludzie, którzy zarabiają na uzależnieniach - lekarze, terapeuci, koncerny farmaceutyczne, mafia. W efekcie naprawdę efektywne terapie są często wręcz zakazane.

W dzisiejszym odcinku przedstawiam najskuteczniejszą, potwierdzoną terapię leczącą te dwa wyżej wymienione uzależnienia.

Ibogaina.

Roślina, mająca delikatne właściwości halucynogenne, przypadkiem odkryto, że całkowicie likwiduje tzw głód narkotyczny. Jest więc jednocześnie detoksem i terapią. Chory w ciągu 2 dni od zażycia jest całkowicie wolny od nałogu - co prawda tylko na jakiś czas, ale ten czas może być wystarczający by zacząć nowe życie.

Jej skuteczność została potwierdzona badaniami z podwójną ślepą próbą, można poczytać o nich na MedLine. Innymi słowy, wg współczesnej medycyny, Ibogaina działa tak, jak to opisałem.

Jest delikatnie szkodliwa, jej nadmierne zażywanie w końcu doprowadziłoby do uszkodzeń mózgu - ale i tak jest setki, albo i tysiące razy mniej szkodliwa niż choroby które leczy.

Nielegalna w tych krajach, w których mafia narkotykowa ma duży wpływ na rząd.

W Polsce z tego co wiem nielegalne jest przeprowadzanie terapii, więc nie można poprosić lekarza o zrobienie takiego czegoś. Można to zrobić samemu, ale jest to dość ryzykowne. W praktyce polecam udać się do jednej z klinik w Holandii - kraju, gdzie mafia ma najmniejszy wpływ na rząd, dlatego też terapie wyciągające z narkotyków są w zasadzie legalne.

Jeśli ktoś woli zaryzykować leczenie na własną rękę (ryzykuje życiem, co prawda ryzyko jest niewielkie, takie jak np szansa wstrząsu po zażyciu antybiotyku, ale istnieje), można to sprowadzić z Niemiec bądź z innych krajów.

Po zażyciu na pewien czas (tygodnie, miesiące, lata) całkowicie znika głód narkotyczny. Jest to przy okazji całkowicie niemal bezpieczny i bezbolesny detox. Od chorego zależy, jak wykorzysta czas, który daje Ibogaina. Jeśli "zakotwiczy" się w życiu odpowiednio mocno, nie będzie musiał ponawiać terapii, bo ta "kotwica" będzie silniejsza od głodu narkotycznego. Jeśli nie zrobi tego dostatecznie silnie, terapię trzeba będzie powtórzyć.

Jeśli chory nie chce się leczyć, to po terapii - pomimo braku głodu - dalej będzie zażywał narkotyki.

Jak ktoś uważa że bredzę i że takie lekarstwo nie istnieje, polecam lekturę MedLine

www.ncbi.nlm.nih.gov/PubMed/

istnieje i jest DOSKONALE znane od co najmniej 50 lat. Dlaczego nie jest popularne i stosowane, a często wręcz za samo posiadanie tego leku idzie się na długie lata do więzienia - na to pytanie niech każdy sam sobie odpowie. Mała podpowiedź - rynku narkotyków na świecie są wyższe, niż rynku pojazdów silnikowych (łącznie z samochodami).
sum - 2008-02-27, 23:43
:
Co Ty z tym Medline? Przecież to tylko baza artykułów. Wskaż jakiś konkretny i do ściągnięcia, to może ktoś przeczyta. A tak to równie dobrze mógłbyś zacytować bibliotekę UJ.
tomakin - 2008-02-27, 23:53
:
Nie baza artykułów, tylko baza badań które zostały przeprowadzone pod jakąś kontrolą, z reguły dość dużą. To jest właśnie różnica między badaniami zamieszczanymi na MedLine a badaniami zamieszczanymi na stronkach prywatnych. Tych drugich badań nikt na oczy nie widział. Prywatnie można udowadniać np działanie homeopatii - i wyjdzie że działa.

Innymi słowy, to co masz na MedLine ma chociaż jakąś-tam gwarancję że nie zostało wyssane z brudnego palucha. Oczywiście tam również zdarzają się nagminnie przypadki kupowania wyników badań - np badania nad witaminą C wychodziły dziwnie różne w zależności od tego, kto je sponsorował. Niemniej, temu co masz na MedLine można przynajmniej częściowo zaufać. Ludzie zamieszczający tam artykuły są pod kontrolą oficjalnych placówek badawczych.

ps. chyba, że pytałeś o konkretny artykuł na MedLine a nie o to czemu podaję MedLine a nie jakieś-tam artykuły z sieci - jeśli tak, to po kluczu, ibogaine heroine, na 1 stronie wyników masz chyba 3 badania nad tym konkretnie działaniem ibogainy.