Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej
Nerwica lękowa , a suplementacja - Wersja do druku

+- Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej (http://zdrowiej.vegie.pl)
+-- Dział: Schorzenia i przypadłości (http://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Depresja, nerwica etc (http://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Nerwica lękowa , a suplementacja (/showthread.php?tid=82)

Strony: 1 2 3

Nerwica lękowa , a suplementacja - Thor14 - 01-10-2021

Witam Serdecznie Wszystkich forumowiczów.
Pięc lat temu zdiagnozowano u mnie newrice lękową. Sprawa zaczęła się kiedy urodziła sie moja córeczka i po ok. pół roku wystapiły u niej problemy zdrowotne. Bardzo to przeżywałem i ogarniał mnie ogromny stres związany z ta sytuacją. Pewnego dnia odczułem w klatce piersiowej przeskakiwanie serca. Wdarł sie niepokój, lęk o zdrowie, brak snu, istne szaleństwo. Zrobiłem morfologię gdzie zaniżone było żelazo i troszkę więcej eozynofili. Wkręciłem sobie białaczkę. BAdanie TSH, FT3-FT4 w normie. Oczywiście zamówiłem wizytę u koardiologa. Badania Echo nic nie wykazało ,żadnych nie prawidłowości. Badanie Holtera wychwysiło ok.850 pobudzeń nadkomorowych. Kardiolog stwierdził ,że nie ma sie czym przejmowac bp zdrowy jest jak "BYK". Dostałem Beto zk ,po którym serce nadal skakało. Udałem się do kolejnego kardiologa i kolejne badanie. Odpowiedź była taka sama -ZDROWY-. Tym razem dostałem lek Concoram. Po tym leku skurcze serca zaczęły ustępować ale lęki pozostały. Udałem sie do psychiatry, który wystawił diagnozę,że mam nerwicę lękową. Zacząłem brać citalopram. Po pół roku wszystko wrociło jak dawniejale lek miałem brac jeszcze następne pół roku. W międzyczasie korzystałem rownież z psychoterapii. Po całym roku brania leków nadszedł dzień ich odstawienia. Myślałem,że wszystko co złe jest już zamną. Nic bardziej mylnego. Po kilku miesiącach nerwica znowu zaatakowała. Znowu pojawiły sie skurcze dodatkowe serca. Nie chcę znowu brać leków bo co mi po nich kiedy działaja tylko wtedy jak je biorę. 
Zrwacam się z ogromną prośbą i wołaniem o pomoc. Jakie mam zrobić badania,czym i jak się suplementowqć aby wyjść z tego obłednego koła.

Powiem jeszcze ,że jak tylko moge to robie wizualizację,afirmację stosuje metodę JAcobsona, Schulza.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.-Thor14

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - TakNie - 01-11-2021

@Subzero, na początku napisze do Ciebie, bo chce sprawdzić, czy podawanie tylko potasu jest w stanie zmienić rytm serca. Tomakin na feriach?
@Tor14 weź sprawdź tak ze trzy dni, wpływ tylko potasu na zachowanie serca. Łykaj 4 g jonów potasu, nie wiem pij sok z pomidorów 1,8 kg lub jakieś suple. Rozłóż to na 3-4 dawki w ciągu dnia i napisz, czy zauważyłeś jakąś poprawę w "wyciszeniu" serca.
Tu link do różnych, http://naturalneleczenie.com.pl/linki/

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - subzero - 01-11-2021

Bardzo proszę nie odpowiadać przed tomakinem. Tomakin najprawdopodobniej znowu gra w gry i nie chce mu się odpisywać.

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - TakNie - 01-11-2021

(01-11-2021, 02:14 PM)subzero napisał(a): Bardzo proszę nie odpowiadać przed tomakinem. Tomakin najprawdopodobniej znowu gra w gry i nie chce mu się odpisywać.

Niech Tomakin się pochwali jakie ma tam w tych grach osiągnięcia Smile

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - tomakin - 01-19-2021

kilka dni temu 200 lvl wbiłem na rycku Big Grin

takie przeskakiwanie serca najczęściej jest łączone z brakiem magnezu, ale czy słusznie - ciężko wyczuć. Na pewno nie zrobisz badań poziomu magnezu, ale nie zaszkodzi spróbować suplementacji

ogólnie - badania te, co są na stronce na nerwicy (są wypisane w dziale "uzupełnianie niedoborów), terapia ta, która jest na stronce o nerwicy, ale zacząłbym od magnezu:

http://nerwica.vegie.pl/

chyba że w badaniach coś wyjdzie nie tak

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - TakNie - 01-19-2021

(01-19-2021, 05:00 PM)tomakin napisał(a):
Cytat:kilka dni temu 200 lvl wbiłem na rycku Big Grin

200 czyli ciężka praca, @subzero coś tam wspominał, ale nie powiedział jaka to gierka? Powodzenia do 300lvl
Pewnie teraz @subzero przelicza te 200 lvl na ilość artykułów Big Grin

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - tomakin - 01-19-2021

E tam ciężka, co prawda konto od 2006 roku, ale jakoś tak samo zleciało

tibijka oczywiście

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - TakNie - 01-19-2021

14 lat w Tibie, oldschool Cool Jako że nie miałem pojęcie czym jest ping grałem w Thang Global na koreańskich serwerach xD, inni grali w Tibie jeszcze inni w Knigh Online albo Mu

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - tomakin - 01-20-2021

20 lat Big Grin ale z przerwami i w sumie nie wiem, ile tego się zbierze. Tak czy tak 200 lvl to się w 3 miesiące robi.

RE: Nerwica lękowa , a suplementacja - Thor14 - 01-20-2021

Witam. Dziękuję Tomakin za odpowiedź. Powiem,że zaglądałem tu kilka razy dziennie nie mogąc doczekać się Twojej opinii i rady. Na dzień dzisiejszy biorę cytrynian magnezu w dawkach 2x250mg dwa razy dziennie, witamina d3 4000, niacyna (witb3) 200mg , wit b-complex 2 x dziennie ,do tego NNKT essentialALA 2x łyżeczka gdzie w łyżeczce jest omega3-2g omega6 0,6g i omega9 0,6g. Serce troszkę się uspokoiło co mnie bardzo cieszy. Męczy mnie natomiast przez większość dnia duże napięcie nerwowe, utrzymujący się stres przeplatany myślami lękowymi. Odczucie jest takie jakbym miał zaraz iść na bardzo ważny egzamin lub coś takiego jak duży zawód miłosny Smile . Mam ogromną prośbę do Ciebie Tomakin ,czy byłbyś w stanie ustawić mi suplementację ? Ile brać , co i kiedy?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich