Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej
Szybkie pytania - Wersja do druku

+- Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej (https://zdrowiej.vegie.pl)
+-- Dział: Cała reszta (https://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: Pogaduszki (https://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Szybkie pytania (/showthread.php?tid=3)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Szybkie pytania - cyceina - 08-16-2020

Mamy człowieka, który prowadzi tryb życia rurkowca - tylko siedzi, nic nie robi, stresuje się byle czym i izoluje się od ludzi - może od tego wpaść w niedoczynność tarczycy? Np. jak ktoś nie może pogodzić się z byciem umieszczonym w więziennej izolatce i jest apatyczny to może mu tarczyca ześwirować? A czy od takiego trybu życia może zrobić się blada skóra, niepowiązana jednak z brakiem słońca, tylko z jakimiś problemami z krążeniem? Czy to możliwe żeby od psychiki tak mocno zmienił się organizm?


RE: Szybkie pytania - tomakin - 08-17-2020

W takim przypadku stawiałbym, że to przyczyna jego zachowania jednocześnie wpływa na jego wygląd i ogólny stan zdrowia. Ludzie nie zamieniają się w odludków bez powodu, zazwyczaj leży za tym jakiś problem zdrowotny, np depresja, która jest chorobą ciała - opracowano nawet profil metaboliczny depresji, co oznacza, że na upartego można ją wykryć badaniem krwi. Zaburzenia hormonalne, w tym choroby tarczycy też powodują zmianę zachowania.

Zmuszenie do całkowitej izolacji zrujnuje zdrowie człowieka, to prawda, ale tu mamy przypadek izolacji własną decyzją.


RE: Szybkie pytania - Niunio2020 - 08-23-2020

Witam! Mam pytanie co do uzupełniania niedoborów, śledzę od dawna blog zdrowiej i dawne forum chociaż już nie śledzę bo znikneło Smile Chcę zacząć kuracje suplementami (benfogamma+cynk+b6+bcomplex+tauryna+chrom+wapń+wit. d3) I z racji tego że kompletnie zapomniałem czy to wszystko można brać razem powiedzmy rano po śniadaniu? magnez i cynk wiadomo że lepiej rozłożyć na 3mniejsze dawki. Ale co z resztą?


RE: Szybkie pytania - tomakin - 08-24-2020

Wapń blokuje przyswajanie zarówno magnezu, jak i cynku - i to blokuje bardzo silnie. Magnez i cynk już się tak nie będą nawzajem blokować, chociaż też lepiej rozdzielić.

Całą resztę można jak się chce, ewentualne problemy będą wynikać z tego, że w ciągu kilku tygodni dostarczy się powiedzmy za dużo wapnia w stosunku do magnezu albo odwrotnie.


RE: Szybkie pytania - Niunio2020 - 08-25-2020

Ok dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!


RE: Szybkie pytania - Mariola - 08-25-2020

Witam,

Jestem tutaj nowa. Mam pytanko odnośnie pamięci. Mam 31 lat i strasznie słabą pamięć. Utrudnia mi to życie prywatne i pracę... Czy jest w ogóle jakiś lek na pamięć?

Pozdrawiam


RE: Szybkie pytania - Germ - 08-28-2020

Pisałeś kiedyś o jakiejś "tzw. witaminie H" będącej w kapuście. Nie mogę teraz znaleźć w sieci żadnej informacji, jak się to nazywało?


RE: Szybkie pytania - tomakin - 09-01-2020

@Germ - chodzi o witaminę "U", tu masz artykuł na ten temat

https://www.clinicaleducation.org/resources/reviews/the-use-of-vitamin-u-for-gastric-ulcer-recovery/


RE: Szybkie pytania - tomakin - 09-01-2020

@Mariola - wszystko zależy od przyczyny słabej pamięci, a te mogą być różne. W badaniach nawet fajnie działał fosfatydyl seryny, obecny między innymi w makreli i śledziu, jeśli ktoś nie lubi suplementów. Jakieś działanie miał z tego co pamiętam bor. Ale ogólnie, najpierw powinno się spróbować ustalić, co tam jest nie tak - inaczej podchodzi się do problemu wywołanego np problemami z krążeniem czy z miażdżycą, inaczej przy problemach wywołanych silnym stresem, a jeszcze inaczej - przy zaburzeniach związanych z niedoborami pokarmowymi.


wątroba - Krystyna.waw - 09-04-2020

Pani po 60-tce, sprawna, bez nadwagi i żadnych dolegliwości - no, może trochę sztywne stawy kolanowe.
Osteoporoza poniżej normy na jej wiek (age match 104.7)
Z leków bierze tylko wit. D3 (rok temu 40 ng/ml), żadnych innych supli. 
Jedyne wyniki lekko nie w normie, to podwyższone MCV (poniżej 100) i MCH - 33,1
Odżywia się bardzo zdrowo, więc sadzę, że to jakieś uszkodzenie wątroby, bo ciotka od wielu, wielu lat w weekendy nieźle drinkuje. Sądzę, że w tym wieku przyzwyczajeń alkoholowych nie zmieni, ale chciałabym kupić jej jakieś suplementy, żeby ochronić wątrobę.
Cholina, fosfolipidy, tauryna, sylimaryna.... Nie namówię jej na codzienną garść tabletek, co najwyżej na 1-2.
Tomakinie, proszę, poradź coś, bo kobitka jest fantastyczna i bardzo chciałabym jej pomóc.