Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej
Glicyna - najlepsze lekarstwo na bezsenność - Wersja do druku

+- Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej (http://zdrowiej.vegie.pl)
+-- Dział: Cała reszta (http://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Dział: Suplementy (http://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Glicyna - najlepsze lekarstwo na bezsenność (/showthread.php?tid=23)Glicyna - najlepsze lekarstwo na bezsenność - NICE - 09-21-2020

http://bezsennosc.lekiznatury.net.pl/glicyna.html

Cytat:W jednym z badań pacjentów podzielono na dwie grupy – jedna otrzymywała 3 gramy glicyny z zaleceniem zażycia godzinę przed snem, druga – placebo. Osoby zażywające glicynę zasypiały o wiele szybciej – około 10 minut, w porównaniu do 40 minut placebo. W ich ocenie, zasypiało się około dwukrotnie łatwiej. Wykresy EEG wykazały, że glicyna pozwalała znacznie szybciej wchodzić w głęboki sen, rzadziej też się wybudzano. Co najważniejsze – suplement zwiększył także jasność umysłu w ciągu dnia.
Nazwa chemiczna glicyny to kwas aminooctowy, jest on dość popularnym półproduktem w przemyśle spożywczym i chemicznym. Za ułamek ceny formy tabletkowej można kupić całe kilogramy w czystości spożywczej albo nawet farmaceutycznej.

Ale bym wpierniczał glicynę. Gdzie jest haczyk? Na jakiej zasadzie to działa, czy długotrwałe stosowanie jest bezpieczne? Glicyna nie wypłukuje jakiegoś innego aminokwasu z organizmu?


RE: Glicyna - najlepsze lekarstwo na bezsenność - tomakin - 09-22-2020

Prawdopodobnie blokuje jakiś szlak metaboliczny w mózgu, zalewając go glicyną. Jest całkowicie bezpieczna, nie powoduje tolerancji, nie ma skutków ubocznych innych niż senność po zażyciu w ciągu dnia.

Możliwe, że działa tylko na te osoby, które mają problem z zasypianiem. Może one właśnie mają niedobór glicyny, albo tylko one skorzystają z zalania szlaków metabolicznych nadmiarem? Może chodzi o miedź, jako że nadmiar miedzi w mózgu daje jako objaw bezsenność, a glicyna pomaga na inną przypadłość związaną z nadmiarem miedzi, na schizofrenię?

Muszę tam rozdział dodać swoją drogą. Zaraz się pojawi.


RE: Glicyna - najlepsze lekarstwo na bezsenność - tomakin - 09-22-2020

...i jest

http://bezsennosc.lekiznatury.net.pl/inne-suplementy.html


RE: Glicyna - najlepsze lekarstwo na bezsenność - NICE - 10-15-2020

Z posilkiem to jeść czy bez?


RE: Glicyna - najlepsze lekarstwo na bezsenność - tomakin - 10-20-2020

bez raczej, tuż przed snem.