Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej
Browar,a niedobory - Wersja do druku

+- Zdrowiej - forum medycyny naturalnej i alternatywnej (http://zdrowiej.vegie.pl)
+-- Dział: Profilaktyka (http://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Uzależnienia, problemy ze znalezieniem się w życiu, bezsenność etc (http://zdrowiej.vegie.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Browar,a niedobory (/showthread.php?tid=162)Browar,a niedobory - piotrdr86@gmail.com - 07-13-2021

Można się nabawić niedoborów witamin i minerałów pijąc 1-2 piwka dziennie przez okres 3-4 miesięcy Smile Smile Smile  jeżeli tak to jakich??Smile


RE: Browar,a niedobory - tomakin - 07-13-2021

Można się nabawić alkoholizmu, niedobory to naprawdę niewielki problem u kogoś, kto codziennie musi dostarczyć alkohol do organizmu


RE: Browar,a niedobory - piotrdr86@gmail.com - 07-13-2021

(07-13-2021, 11:27 AM)tomakin napisał(a): Można się nabawić alkoholizmu, niedobory to naprawdę niewielki problem u kogoś, kto codziennie musi dostarczyć alkohol do organizmu

Nie musi, ale może. Generalnie to nie pije już od 3-4 miesięcy(nie wiem nie liczę tego)Bardziej sam z Siebie zrobiłem przerwę także to nie był dla Mnie problem, a pytam z ciekawości Big Grin


RE: Browar,a niedobory - subzero - 07-13-2021

1-2 piwa dziennie to chyba nie jest tak duża ilość alkoholu by była problemem. Wielu ludzi wypija więcej tygodniowo pijąc tylko w weekendy.


RE: Browar,a niedobory - piotrdr86@gmail.com - 07-13-2021

(07-13-2021, 12:03 PM)subzero napisał(a): 1-2 piwa dziennie to chyba nie jest tak duża ilość alkoholu by była problemem. Wielu ludzi wypija więcej tygodniowo pijąc tylko w weekendy.

Częściej piłem 1,ale zaokrągliłem do 2Tongue


RE: Browar,a niedobory - subzero - 07-13-2021

Do tego 1-2 piwa dziennie nie umożliwiają upicia się w przeciwieństwie do większej ilości wypijanej raz w tygodniu. Chociaż widziałem ciekawy film dokumentalny pt. "Ile można wypić?" gdzie dwóch bliźniaków piło taką samą ilość alkoholu tygodniowo (jeden codziennie niewiele, drugi w weekend dużo) i wyszło, że wpływ na przykład na wątrobę był identyczny.


RE: Browar,a niedobory - piotrdr86@gmail.com - 07-13-2021

(07-13-2021, 12:28 PM)subzero napisał(a): Do tego 1-2 piwa dziennie nie umożliwiają upicia się w przeciwieństwie do większej ilości wypijanej raz w tygodniu. Chociaż widziałem ciekawy film dokumentalny pt. "Ile można wypić?" gdzie dwóch bliźniaków piło taką samą ilość alkoholu tygodniowo (jeden codziennie niewiele, drugi w weekend dużo) i wyszło, że wpływ na przykład na wątrobę był identyczny.

Pewnie tak jest.Kiedyś nawet Moja Lekarz Rodzinna starszej Daty tak mówiłaTongue
że albo małe ilości,a często,albo raz na 3 tygodnie trzeba się odkazić,bo tyle po ostrej imprezie wątroba potrzebuje,żeby dojść do SiebieBig Grin
Gdzieś ostatnio oglądałem filmik,że piwo do 0,33 wpływa niby bardzo prozdrowotnie na organizm. to się nawet nazywa Hormeza czy jakoś tak.Czyli,że coś co jest szkodliwe w większych dawkach w małych dawkach jest bardzo korzystne dla organizmu.

no u Mnie narazie wyniki wątrobowe wzór.


RE: Browar,a niedobory - tomakin - 07-14-2021

Alkohol w każdej dawce zwiększa ryzyko wylewu

I nie, 1-2 piwa dziennie to NIE jest normalne, nieważne czy rozkłada się to na 1-2 dziennie czy 7-14 w weekend. To jest alkoholizm w pierwszym stadium. Alkoholicy często robią sobie przerwy by "udowodnić" sobie, że nie mają problemu, ale nie tak definiuje się uzależnienie.

A to, że wiele osób w Polsce chleje non stop i uważa, że nie są uzależnieni to akurat świadczy tylko o tych ludziach, a nie o tym, że to "normalne".